text
Головбух

У підприємства відсутній обов’язок робити систематизацію та узагальнення відомостей, запитуваних податківцями

  • 11 лютого 2014
  • 6

Апеляційний суд визнав незаконним та скасував податкове повідомлення-рішення про накладення на підприємство адмінштрафу в сумі 510 грн. за порушення підпункту 20.1.6 та пунктів 85.2 і 85.8 Податкового кодексу України

Апеляційний суд визнав незаконним та скасував податкове повідомлення-рішення про накладення на підприємство адмінштрафу в сумі 510 грн. за порушення підпункту 20.1.6 та пунктів 85.2 і 85.8 Податкового кодексу України (ПК). А саме: за невиконання підприємством законних вимог посадових осіб контролюючого органу, викладених в листах, щодо надання належним чином засвідчених копій документів та пояснень за господарськими операціями, проведеними з окремим його контрагентом за період з 2011 року по 2012 рік.

При цьому надати до перевірки відомості за період з 01.01.2011 по 31.03.2013 податковий орган вимагав у формі таблиці.

Проаналізувавши норми чинного законодавства (пп.16.1.5, пп. 20.1.6, ст. 85 ПК), суд дійшов висновку, що Податковим кодексом України не передбачено обов’язку платника податків проводити систематизацію податкової, фінансово-бухгалтерської інформації, яка міститься в його документах (у т. ч. в тих документах, які вилучені під час обшуку), й викладання її у формі та за змістом, необхідним податковому органу.

Тим паче, що запитувані первинні бухгалтерські документи за період діяльності 2011-2012 років за відповідним контрагентом були вилучені податковими міліціонерами під час обшуку на підприємстві. А отже, позивач аж ніяк не міг викласти інформацію, яка цікавила контролюючий орган, та ще й в узагальненому та систематизованому вигляді, як вимагав останній.

Суд також зауважив, що для отримання копій вилучених під час обшуку в підприємства документів, контролюючий орган повинен був звернутись із відповідним запитом саме до слідчого, у якого вони знаходились.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!