text
Головбух

Робоча ситуація дня: Чи відноситься сплата виконавчого збору до складу податкових витрат

  • 11 лютого 2014
  • 19

Чи може підприємство віднести до складу податкових витрат суму виконавчого збору, утриманого виконавчою службою на виконання рішень Господарського суду щодо стягнення заборгованості?

Чи може підприємство віднести до складу податкових витрат суму виконавчого збору, утриманого виконавчою службою на виконання рішень Господарського суду щодо стягнення заборгованості?

Ні, не може.

Умови і порядок виконання рішень судів, що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV (далі — Закон № 606).

Зокрема, у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у визначений для самостійного його виконання строк, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі, встановленому статтею 28 Закону № 606.

При цьому суми штрафів та/або неустойки чи пені за рішенням суду, які підлягають сплаті платником податку, не включаються до складу його податкових витрат (пп. 139.1.11 Податкового кодексу України).

Отже, витрати зі сплати виконавчого збору несе боржник, який порушив строк, встановлений для добровільного виконання судового рішення. Ці витрати не включаються до складу податкових витрат.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!