Мін’юст очищує свою нормативну базу від «іноземних агентів»

12 лютого 2014 38
У зв’язку із скасуванням скандального Закону України від 16.01.2014 № 721-VІІ Мін’юст підкоригував деякі свої нормативно-правові акти, вилучивши згадки про «громадські об’єднання, які виконують функції іноземного агента»

У зв’язку із скасуванням скандального Закону України від 16.01.2014 № 721-VІІ (відповідно до Закону України від 28.01.2014 № 732-VII) Мін’юст підкоригував деякі свої нормативно-правові акти, вилучивши згадки про «громадські об’єднання, які виконують функції іноземного агента», зокрема, з:

  • Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджених наказом Мін’юсту від 05.03.2012 № 368/5;
  • Порядку підготовки та оформлення рішень щодо громадських об’єднань, затвердженого наказом Мін’юсту від 14.12.2012 № 1845/5.

Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, наказ Мін’юсту «Про затвердження Порядку подання, розміщення та опублікування інформації громадськими об’єднаннями, що виконують функції іноземного агента, відокремленими підрозділами іноземних неурядових організацій, які діють у статусі громадського об’єднання, яке виконує функції іноземного агента» від 20.01.2014 № 115/5.

Таким чином, тепер неприбуткові організації, що отримують фінансування (кошти чи інше майно) з-за кордону та беруть участь у політичній діяльності в Україні, не повинні будуть платити податок на прибуток і офіційно називатися «іноземними агентами». Немає необхідності також для зазначених суб’єктів проходити спеціальну процедуру держреєстрації або змінювати свій статус (шляхом внесення змін до свого статуту, найменування, зміни печатки тощо), вести окремий бухоблік, звітувати до реєстраційного органу про отримання та фактичне використання коштів, а також про плани своєї діяльності, розміщувати та публікувати інформацію про свою роботу в мережі Інтернет.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль