text
Головбух

Мораторій не поширюється на вимоги про виплату середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні

  • 12 лютого 2014
  • 29

На це, зокрема, вказав апеляційний суд, скасувавши ухвалу суду першої інстанції, яка містила роз’яснення, що стягнутий середній заробіток за час вимушеного прогулу не є заробітною платою, а тому на нього поширюються вимоги мораторію на задоволення вимог кредиторів

Мораторій  на задоволення вимог колишніх працівників про виплату середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні чи поновлення на роботі, передбачений Законом України від 14.05.1992 № 2343-XII (далі — Закон № 2343), на трудові відносини не поширюється.

На це, зокрема, вказав апеляційний суд, скасувавши ухвалу суду першої інстанції, яка містила роз’яснення, що стягнутий середній заробіток за час вимушеного прогулу не є заробітною платою, а тому на нього поширюються  вимоги  мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Нагадаємо, що за положеннями частини 3 статті 19 Закону № 2343 (у попередній редакції — частини 4 статті 12 Закону № 2343) протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховуються неустойка (штраф,  пеня),  не застосовуються інші  фінансові санкції  за  невиконання  чи  неналежне  виконання  зобов’язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій.

У трудових правовідносинах такі поняття як зобов’язання, неустойка чи інша санкція за невиконання зобов’язання  не застосовуються. Такі терміни використовуються в низці статей Цивільного та Господарського кодексів України.      

За своєю суттю середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні  не відноситься до неустойки та не є санкцією за невиконання грошового зобов’язання. Це компенсаційна виплата за порушення права на оплату праці, яка нараховується в  розмірі середнього заробітку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!