Робоча ситуація дня: Чи включати до податкових витрат допомогу на оздоровлення

12 лютого 2014 8
Чи може комунальне підприємство включити до податкових витрат суму матеріальної допомоги на оздоровлення, виплачену керівнику згідно з контрактом, укладеним з міським головою? У колективному договорі підприємства така допомога не передбачена

Чи може комунальне підприємство включити до податкових витрат суму матеріальної допомоги на оздоровлення, виплачену керівнику згідно з контрактом, укладеним з міським головою? У колективному договорі підприємства така допомога не передбачена.

До складу податкових витрат платника податку включаються витрати на оплату праці працівників. Зокрема, включають нараховані витрати на оплату основної та додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок у вигляді премій, заохочень (п. 142.1 Податкового кодексу України; ПК).

Матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, відноситься до інших заохочувальних та компенсаційних виплат (п. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5).

Отже, якщо на комунальному підприємстві систематично, із року в рік, більшості працівників виплачують допомогу на оздоровлення, то її можна віднести до складу податкових витрат. Коли ж її виплачують тільки директору підприємства, то до складу податкових такі витрати не відносять.

При цьому податківці у відповіді, що міститься в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, наголошують про обов’язковість передбачення виплати матеріальної допомоги на оздоровлення у колективному договорі.

Тож із високою долею ймовірності можна стверджувати, що навіть при систематичній виплаті допомоги працівникам, не передбаченої колективним договором, податківці виключатимуть її суми зі складу податкових витрат.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль