Включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у зв’язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів

13 лютого 2014 6
Міндоходів у листі роз’яснило, що підприємство має право включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені митним органам у зв’язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів

Міндоходів у листі роз’яснило, що підприємство має право включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені митним органам у зв’язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів.

При цьому згідно з пунктом 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450 (далі — Положення № 450), зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450. Оформлений органом доходів і зборів аркуш коригування є невід’ємною частиною відповідної митної декларації (МД).

Аркуш коригування складається у випадку зміни митної вартості імпортних товарів у строк, що не перевищує 10 робочих днів із дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі.

Платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування та сплачена до бюджету, у звітному періоді, у якому відбулось оформлення аркуша коригування до МД.

Якщо сплачені суми ПДВ, зазначені в аркуші коригування до МД, помилково не були включені до складу податкового кредиту у періоді виникнення права на таке включення, платник податку має можливість суми сплаченого ПДВ включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності).

А суми витрат, не враховані в минулих податкових періодах у зв’язку з допущенням помилок та виявлені у звітному податковому періоді, відображаються у складі інших витрат. Якщо помилку здійснено та виявлено у звітному податковому році, суму витрат відображають у складі:

  • собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг;
  • загальновиробничих витрат;
  • адміністративних витрат.

Підприємство може виправити допущену помилку шляхом коригування собівартості реалізованих товарів у річній декларації з податку на прибуток підприємств, якщо така помилка здійснена у звітному податковому році, або врахувати у складі інших витрат, якщо така помилка була здійснена в минулі звітні роки.

Крім того, у листі Міндоходів роз’яснено, як відобразити аркуш коригування до МД у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Ці пінгвіни знають всі новини )


Адже вони вже підписалися на безплатну розсилку.
Зареєструйтеся зараз і отримуйте щодня Ранкові новини Головбуха на Ваш e-mail!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні