text
Головбух

Зміни в процедурі апостилізації документів

  • 13 лютого 2014
  • 20

Внесено зміни до Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджених спільним наказом МЗС, МОН та Мін’юсту від 05.12.2003 № 237/803/151/5

Внесено зміни до Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджених спільним наказом МЗС, МОН та Мін’юсту від 05.12.2003 № 237/803/151/5.

Нагадаємо, що для проставлення апостиля заявнику необхідно подати:

  • оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
  • документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копію, засвідчену в установленому порядку.

При цьому змінами уточнено, що оплата послуги з проставлення апостиля здійснюється шляхом перерахування коштів через банки, відділення поштового зв’язку або програмно-технічні комплекси самообслуговування.

Водночас значно скорочено строки зберігання документації, пов’язаної з апостилізацією документів. Зокрема, передбачено, що реєстраційні журнали щодо надання послуги з проставлення апостиля тепер зберігатимуться 25 років, а документи про оплату цієї послуги — 3 роки (замість встановлених зараз 75 років).

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах