text
Головбух

Суд поставив на місце «нетерплячих» податківців

  • 13 лютого 2014
  • 19

Зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише у разі наявності в розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов’язковий письмовий запит податкового органу

Зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише у разі наявності в розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов’язковий письмовий запит податкового органу. Оскільки за своєю правовою сутністю зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювались між ними, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

На це, зокрема, звернув увагу апеляційний суд, визнаючи, що податковий орган не мав права проводити зустрічну звірку підприємства щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами, якими сформовано податкові зобов’язання та податковий кредит за певний період. Адже податковим органом було порушено процедуру проведення зустрічної звірки, а саме — передчасно (до спливу строку подання підприємством запитуваної інформації) оформлено довідку без наявності (наданих платником податків) первинних документів для подальшого їх зіставлення.

Стосовно посилань податкового органу на те, що підприємство за адресою реєстрації відсутнє, суд зазначив, що податкове законодавство процедуру проведення зустрічної звірки жодним чином не пов’язує з такою підставою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×