text
Головбух

Суд поставив на місце «нетерплячих» податківців

  • 13 лютого 2014
  • 19

Зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише у разі наявності в розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов’язковий письмовий запит податкового органу

Зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише у разі наявності в розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов’язковий письмовий запит податкового органу. Оскільки за своєю правовою сутністю зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювались між ними, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

На це, зокрема, звернув увагу апеляційний суд, визнаючи, що податковий орган не мав права проводити зустрічну звірку підприємства щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами, якими сформовано податкові зобов’язання та податковий кредит за певний період. Адже податковим органом було порушено процедуру проведення зустрічної звірки, а саме — передчасно (до спливу строку подання підприємством запитуваної інформації) оформлено довідку без наявності (наданих платником податків) первинних документів для подальшого їх зіставлення.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Стосовно посилань податкового органу на те, що підприємство за адресою реєстрації відсутнє, суд зазначив, що податкове законодавство процедуру проведення зустрічної звірки жодним чином не пов’язує з такою підставою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл