Робоча ситуація дня: Включення до складу витрат нарахованих процентів нерезиденту

13 лютого 2014 14
Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток. Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за процентами у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток. Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за процентами у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Формою Декларації передбачено, що у рядку 06.3.1 відображають тільки нараховані на користь нерезидентів-засновників проценти з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 141.2 Податкового кодексу України (ПК).

Так для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів та пов’язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

Йдеться про сплату процентів резидентом, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності чи управлінні нерезидента (нерезидентів), під час нарахування процентів за кредитами, позиками й іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів і пов’язаних із ними осіб (п. 141.2 ПК).

Зазначені суми процентів можна включити до складу витрат лише у розмірі, що не перевищує суми доходів резидента, отриманих протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшеної на суму, що дорівнює 50% оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

При цьому, при визначенні оподатковуваного прибутку звітного періоду збитки минулих років теж потрібно враховувати.

Отже, до рядка 06.3.1 Декларації можна включити витрати за відсотками, але з урахуванням зазначених вище обмежень.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль