text
Головбух

Щодо юридичної сили первинного документа, який складений у електронному вигляді

  • 14 лютого 2014
  • 20

Cтворений в електронному вигляді первинний документ буде мати юридичну силу, якщо його оформлено відповідно до вимог чинного законодавства

Головне управління Міндоходів у м. Києві в листі роз’яснює, що створений в електронному вигляді первинний документ буде мати юридичну силу, якщо його оформлено відповідно до вимог:
  • статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996);
  • Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV;
  • Закону України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV.

Первинні документи, створені в електронному вигляді, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у т. ч. з електронним цифровим підписом автора. У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа. 

Податковий орган нагадав про обов’язок підприємства на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів, виготовити на паперових носіях копії первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, які таке підприємство зберігає на машинних носіях інформації (п. 6 ст. 9 Закону № 996).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах