text
Головбух

Наявність ТТН обов’язкова лише для перевізників та замовників їхніх послуг

  • 14 лютого 2014
  • 231

Суд визнав необгрунтованими посилання податкового органу на відсутність товарно-транспортних накладних як на підставу для невключення сум ПДВ до складу податкового кредиту

Суд визнав необгрунтованими посилання податкового органу на відсутність товарно-транспортних накладних (ТТН) як на підставу для невключення сум ПДВ до складу податкового кредиту.

Зокрема, Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом, затверджених наказом Мінтрансу від 14.10.1997 № 363, передбачено обов’язковість ТТН для перевізників, вантажовідправників та вантажоодержувачів, які є замовниками послуг з перевезень. При цьому такий обов’язок не поширюється на підприємство, оскільки перевезення товару здійснювалось його контрагентом, підприємство ж не укладало жодного договору перевезення.

Крім того, наявність чи відсутність ТТН є лише дотриманням чи порушенням правил перевезень автомобільним транспортом, які не пов’язані з дотриманням вимог податкового законодавства, а не підтвердженням факту придбання товарно-матеріальних цінностей.

Суд також знову нагадав, що у разі наявності у державних органів інформації про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб’єкта, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їхнього боку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах