text
Головбух

Реєстраційний номер облікової картки платника податків — не примусовий

  • 17 лютого 2014
  • 86

Податковим кодексом України збережене право фізичних осіб — платників податків з релігійних переконань відмовитись від податкового номера та передбачена альтернативна форма обліку

Податковим кодексом України збережене право фізичних осіб — платників податків з релігійних переконань відмовитись від податкового номера та передбачена альтернативна форма обліку таких платників. Окрім того, запроваджено облік всіх фізичних осіб — платників податків шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків.

Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб — платників податків за прізвищем, ім’ям, по батькові, серією та номером діючого паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки. У паспортах зазначених осіб контролюючими органами робиться відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Фізична особа, яка відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, має особисто подати відповідному контролюючому органу повідомлення про таку відмову, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, пред'явити паспорт громадянина України та, у разі необхідності, інші документи.

Взяття на облік таких осіб здійснюється протягом п'яти робочих днів від дня подання до контролюючого органу Повідомлення (форма № 1-П). Воно подається до контролюючого органу за місцем проживання або за власним бажанням — до контролюючого органу за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування. Для заповнення повідомлення використовуються дані паспорта громадянина України та інших документів, які подаються у разі зміни паспортних даних.

Після взяття на облік за зверненням фізичної особи контролюючий орган вносить до паспорта відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×