Робоча ситуація дня: Розрахункові операції на АЗС у разі відключення електроенергії

17 лютого 2014 20
На АЗС було відключено електроенергію в той час, коли відпуск пального вже відбувся, а чек ще не було сформовано. У результаті дану операцію не відображено у фіскальній пам’яті РРО, і залишки ПММ не змінились. Як таку ситуацію відобразити у змінному звіті за формою № 17-НП? Чи передбачена відповідальність за невідповідність товарних залишків у товарному звіті та Z-звіті?

На АЗС було відключено електроенергію в той час, коли відпуск пального вже відбувся, а чек ще не було сформовано. У результаті дану операцію не відображено у фіскальній пам’яті РРО, і залишки ПММ не змінились. Як таку ситуацію відобразити у змінному звіті за формою № 17-НП? Чи передбачена відповідальність за невідповідність товарних залишків у товарному звіті та Z-звіті?

Реалізація пального через АЗС здійснюється відповідно до Технічних вимог до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій, затверджених Додатком 7 до протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 № 13 (далі — Технічні вимоги).

Спеціалізовані електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) мають забезпечувати відпуск пального в єдиному циклі з друкуванням фіскального касового чеку.

Згідно з пунктом 23 Технічних вимог у разі відновлення електроживлення, постачання якого припинилося в процесі відпускання пального, ЕККА повинен забезпечити друкування видаткового чека на вартість фактично недоотриманого пального (при попередній оплаті замовленої дози пального) або чека оплати (при оплаті за фактично отримане пальне).

Розрахункові операції у разі відключення електроенергії проводяться за загальними правилами, встановленими статтею 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР та розділом III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом МДЗ від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок № 417).

У разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункової книжки. Після відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки та виконати Z-звіт. За потреби виконується операція «службове внесення» на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків (п. 9 розд. ІІІ Порядку № 417).

Водночас після завершення зміни оператор АЗС складає змінний звіт за формою № 17-НП, встановленою Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженою наказом Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінтрансзв’язку, Держспоживстандарту від 20.05.2008 № 281/171/578/155.

До змінного звіту АЗС за формою № 17-ПН заносяться відомості про залишок ПММ на початок зміни, приймання, відпуск і залишок на кінець зміни. Окремо відображаються дані про наявність ПММ у резервуарах і дані показників лічильників, а також виручка, яка надійшла за зміну. До звіту додаються всі первинні документи, які надійшли за зміну.

Для правильного формування залишку ПММ на кінець зміни до змінного звіту АЗС за формою № 17-ПН заносяться всі фактичні дані щодо відпуску ПММ протягом зміни.

За умови правильного оприбуткування готівки та внесення до змінного звіту за формою № 17-ПН усіх даних щодо фактичного обсягу відпуску ПММ за зміну з урахуванням часу, коли було відключено електроенергію, штрафні санкції, передбачені статтями 17, 20 Закону № 265, не будуть застосовуватись.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль