text
Головбух

Реєстри виданих та отриманих податкових накладних — не для відсотків за депозитами

  • 19 лютого 2014
  • 16

Об’єктами оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України

Об’єктами оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу України.

Визначення «постачання послуг»  та «постачання товарів» відповідно наведені в підпункті 14.1.185 Податкового кодексу України. А саме: постачання послуг — будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності; постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власними, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Операція з отримання відсотків за депозитом не відповідає визначенню постачання послуг чи постачання товарів, а тому відповідно не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Враховуючи викладене, суми коштів, що надходять платнику податку від банків як плата відсотків за депозитом, не підлягають відображенню в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в податковій декларації з ПДВ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах