text
Головбух

Розмір компенсації сплаченого акцизного збору з пального для окремих категорій фізосіб

  • 19 лютого 2014
  • 33

Уряд затвердив Порядок виплати компенсації втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного збору з пального для фізосіб, які користувалися пільгами щодо сплати податку з власників транспортних засобів

Уряд затвердив Порядок виплати компенсації втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного збору з пального для фізосіб, які користувалися пільгами щодо сплати податку з власників транспортних засобів.

Зокрема, до таких пільговиків відносяться фізичні особи — власники транспортного засобу: чорнобильці, ветерани війни і праці та інші громадяни похилого віку в Україні.

Також отримувачами компенсації є:

  • інваліди незалежно від групи інвалідності (у т. ч. діти-інваліди за поданням відповідних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення);
  • інваліди, законні представники недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів, які були забезпечені автомобілями згідно з вимогами Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 № 999, і користуються зареєстрованими відповідними транспортними засобами.

Разом з тим особам, які перебувають у стаціонарних установах системи органів соціального захисту населення на повному державному утриманні, у місцях позбавлення волі компенсації не призначаються.

Зазначена компенсація призначається та виплачується один раз на два роки, починаючи з 01.01.2011, за легкові автомобілі, мотоцикли, човни моторні або катери.

Зокрема, розмір компенсації за легкові автомобілі (мотоколяски) залежно від об’єму циліндрів двигуна становить:

  • 3 грн. за 100 куб. см (об’єм двигуна до 1000 куб. см);
  • 5 грн. за 100 куб. см (від 1001 до 1500 куб. см);
  • 7 грн. за 100 куб. см (від 1501 до 1800 куб. см);
  • 10 грн. за 100 куб. см (від 1801 до 2500 куб. см).

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах