text
Головбух

Зміни щодо внесення та надання відомостей про нерухомість

  • 20 лютого 2014
  • 30

Внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1141

Внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1141.

Змінами доповнено перелік відомостей, що вносяться до бази даних про реєстрацію заяв і запитів під час реєстрації заяви. Зокрема, держреєстратор під час реєстрації заяви про держреєстрацію права власності у базі даних про реєстрацію заяв і запитів додатково до відомостей, зазначених у такій заяві, вноситиме такі відомості, як: підстава для виникнення права власності, площа земельної ділянки/об’єкта нерухомого майна, цільове призначення земельної ділянки, тип об’єкта нерухомого майна.

Також передбачено можливість надання за заявою будь-якої фізичної чи юридичної особи витягу з Реєстру, який міститиме інформацію про наявність/відсутність відомостей про:

  •  нерухоме майно;
  •  право власності та суб’єкта цього права;
  •  обтяження прав на майно та суб’єкта цих прав.

Крім цього, визначено порядок внесення записів до Реєстру у випадку:

  • видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв’язку втратою чи пошкодженням документа, виданого до 01.01.2013;
  • скасування держреєстрації прав на підставі судового рішення про скасування записів до реєстрів, що функціонували до 01.01.2013.

 Уточнення зазнали і норми, згідно з якими в разі втрати, пошкодження чи зіпсування свідоцтва про право власності на нерухоме майно за результатом розгляду заяви про надання дубліката свідоцтва держреєстратор у строк, встановлений для держреєстрації прав, оформляє дублікат свідоцтва. Такому дублікату присвоюється індексний номер, фіксується дата та час його формування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах