text
Головбух

Робоча ситуація дня: Включення до складу витрат нарахованих процентів нерезиденту

  • 21 лютого 2014
  • 16

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток . Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за відсотками у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток . Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за відсотками у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Формою Декларації передбачено, що у рядку 06.3.1 відображають тільки нараховані на користь нерезидентів-засновників проценти з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 141.2 Податкового кодексу України (ПК).
Так для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів та пов’язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.
Йдеться про сплату процентів резидентом, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності чи управлінні нерезидента (нерезидентів), під час нарахування процентів за кредитами, позиками й іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів і пов’язаних із ними осіб (п. 141.2 ПК).
Зазначені суми процентів можна включити до складу витрат лише у розмірі, що не перевищує суми доходів резидента, отриманих протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшеної на суму, що дорівнює 50% оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.
При цьому, при визначенні оподатковуваного прибутку звітного періоду збитки минулих років теж потрібно враховувати.
Отже, до рядка 06.3.1 Декларації можна включити витрати за відсотками, але з урахуванням зазначених вище обмежень.
Платники податку з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше враховують щороку (починаючи з I півріччя 2012 року) протягом 2012–2015 рр. лише 25% від’ємного значення об’єкта оподаткування, що склався станом на 01.01.2012. При цьому, якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у податкових періодах наступного року.
Указаний порядок діє до 01.01.2016, і якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається за результатами останнього звітного (податкового) періоду 2015 року, тоді непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у звітних (податкових) періодах 2016 року і наступних років до повного погашення від’ємного значення.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах