text
Головбух

Проводимо інвентаризацію марок акцизного податку

  • 21 лютого 2014
  • 15

Нововведення вплине на зміну суми акцизного податку з одиниці маркованої продукції, тобто на збільшення суми акцизного податку, зазначеної на акцизній марці, якою маркується горілчана продукція

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України від 19.12.2013 № 713-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків». Цим законом передбачено збільшення з 1 березня 2014 року ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої з 49,49 грн. за 1л 100-відсоткового спирту до 56,42 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

Таке нововведення вплине на зміну суми акцизного податку з одиниці маркованої продукції, тобто на збільшення суми акцизного податку, зазначеної на акцизній марці, якою маркується горілчана продукція. Якщо в даний час акцизний податок з однієї пляшки горілки місткістю 0,5 л із вмістом спирту етилового 40 відсотків становить 9,90 грн., то за новою ставкою  11,28 грн., або на 1,38 грн. більше, що, в свою чергу, призведе до збільшення ціни на алкогольні напої.

У зв’язку зі зміною ставок акцизного податку підприємства, які виробляють алкогольні напої, зобов’язані станом на 01.03.2014 провести інвентаризацію марок акцизного податку. Замовлення марок акцизного податку на березень і в подальшому для маркування алкогольних напоїв виробники повинні здійснювати з врахуванням нової ставки акцизного податку. Інвентаризація марок акцизного податку станом на 01.03.2014 буде здійснюватись і у продавців марок  Головних управліннях Міндоходів в областях.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах