text
Головбух

У які строки видається дозвіл на спецводокористування

  • 21 лютого 2014
  • 49

Держпідприємництво надало роз’яснення стосовно строків видачі дозволу на спеціальне водокористування

Держпідприємництво надало роз’яснення стосовно строків видачі дозволу на спеціальне водокористування.

Але спершу відомство нагадало, що дозвіл на спецводокористування видається:

  • Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями — у разі використання води водних об’єктів загальнодержавного значення;
  • органом виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів АР Крим; обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями — у разі використання води водних об’єктів місцевого значення.

Оскільки Водним кодексом України строку видачі відповідного дозволу не встановлено, то, на думку Держпідприємництва, слід застосовувати вимоги Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV, який визначає  такі строки:

  • 10 днів (у разі видачі його Радою міністрів АРК Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища);
  • 30 днів у разі видачі дозволу на спеціальне водокористування обласними, Київською та Севастопольською міськими радами.

Якщо ж у зазначені строки суб’єкту господарювання не видано або не направлено документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі, то через 10 робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності (принцип мовчазної згоди).

Крім цього, згідно зі статтею 16610 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення дозвільним органом строків видачі документа дозвільного характеру тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 50 нмдг (від 510 до 850 грн.).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах