text
Головбух

Поставка виноматеріалів суб’єктами первинного виноробства до суб’єктів вторинного виноробства — без ліцензії

  • 21 лютого 2014
  • 51

Отримання ліцензії є необхідним для здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями у всіх випадках, окрім поставки виноматеріалів суб’єктами первинного виноробства до суб’єктів вторинного виноробства

Отримання ліцензії є необхідним для здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями у всіх випадках, окрім поставки виноматеріалів суб’єктами первинного виноробства до суб’єктів вторинного виноробства. На цьому наголосив ВАСУ, визнавши безпідставним застосування контролюючим органом до підприємства фінансових санкцій.

Так, підприємство-позивач здійснювало реалізацію виноматеріалів, а не алкогольної продукції. Крім цього, підприємство після закінчення дії ліцензії на оптову торгівлю продавало суб’єктам вторинного виноробства виноматеріали, що були виготовлені ним як суб’єктом первинного виноробства саме в період дії ліцензій на оптову торгівлю та виробництво алкогольних напоїв.

А тому в діях підприємства ВАСУ не побачив ознак правопорушення, передбаченого статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі — Закон № 481). Оскільки відповідно до частини 9 статті 15 Закону № 481 суб’єкти господарювання первинного виноробства здійснюють поставку виноматеріалів суб’єктам господарювання вторинного виноробства без ліцензії на оптову торгівлю.

Реалізовані позивачем виноматеріали, куплені та власного виробництва, пройшли певні види переробки і знаходилися у стадії незавершеного виробництва. А виноматеріали, що знаходяться у стадії незавершеного виробництва, до завершення повного технологічного процесу в будь-якій фазі переділу (обробки) і відпочинку не є готовою продукцією і без відповідних обов’язкових технологічних операцій розливу не підлягають і не можуть сертифікуватися як готова продукція для реалізації кінцевому споживачу.

Зазначене підтверджується і роз’ясненням в листі Мінагрополітики від 13.07.2011 № 37-38-7/10681 стосовно того, що виноматеріали не можуть вважатися готовою підакцизною продукцією, оскільки вони не є кінцевим продуктом — вином, а є лише сировиною для його виготовлення. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах