text
Головбух

Нові правила для скаржників — платників податків

  • 24 лютого 2014
  • 9

З 5 лютого набрав чинності новий Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів

З 5 лютого набрав чинності новий Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів (наказ МДЗ від 25.12.2013 № 848). Він визначає процедуру оскарження платниками податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів доходів і зборів під час адміністративного оскарження.

Адміністративному оскарженню не підлягають грошові зобов’язання, самостійно визначені платником податків, та рішення органів доходів і зборів, оскаржені платником податків через суд.

Скарга подається письмово платником особисто або через свого представника чи надсилається поштою (поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням про вручення та описом вкладення). Вона має включати інформацію, визначену пунктом 4.1 розділу IV Порядку. Платник може на доказ додавати до скарги розрахунки та документи. Всі копії документів повинні бути належним чином засвідчені.

Скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, уповноваженим на це. Якщо скарга підписується представником скаржника, до неї долучається оригінал або належним чином завірена копія довіреності.

Як і раніше, для оскарження податкового повідомлення-рішення дається 10 календарних днів після отримання рішення, яке оскаржується. Тридцять календарних днів установлено для оскарження податкових зобов’язань, самостійно визначених контролюючим органом із причин, не пов’язаних із порушенням податкового законодавства.

Окрім того, після отримання рішення про повне або часткове незадоволення своєї скарги платник має право звернутися протягом     10 календарних днів зі скаргою до органу доходів і зборів вищого рівня. При поданні скарги до органу доходів і зборів вищого рівня платник має письмово повідомити про це орган доходів і зборів, який прийняв оскаржуване рішення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах