text
Головбух

Оформлення права користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення

  • 24 лютого 2014
  • 27

У разі відсутності рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про припинення права колективної власності на земельні ділянки реформованих колективних сільськогосподарських підприємств земельні ділянки сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями та дворами розподіляються відповідно до установчих документів цих підприємств або за згодою власників земельних часток

Держземагентство у листі розглянуло порядок оформлення права користування (оренди) земельною ділянкою сільськогосподарського призначення. Згідно зі статтею 22 Земельного кодексу України (ЗК) землі під господарськими будівлями і дворами є землями сільськогосподарського призначення (несільськогосподарські угіддя).

У разі відсутності рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про припинення права колективної власності на земельні ділянки (несільськогосподарські угіддя) реформованих колективних сільськогосподарських підприємств земельні ділянки сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями та дворами розподіляються відповідно до установчих документів цих підприємств або за згодою власників земельних часток (паїв).

У разі недосягнення згоди це питання вирішується в судовому порядку (ст. 30 ЗК).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах