Про узгодження цін у контрольованих операціях

25 лютого 2014 26
Великий платник податків має право звернутися до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, із заявою про узгодження цін у контрольованих операціях

Порядок узгодження цін у контрольованих операціях визначено пунктом 39.6 Податкового кодексу України (ПК). Відповідно до нього, великий платник податків має право звернутися до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, із заявою про узгодження цін у контрольованих операціях.

Під час процедури узгодження цін погоджується порядок визначення цін у контрольованих операціях на обмежений строк на підставі договору.

Предметом узгодження можуть бути:

  • види та/або перелік товарів (робіт, послуг), що є предметом контрольованих операцій;
  • ціни товарів (робіт, послуг) у контрольованих операціях та/або перелік методів визначення ціни у контрольованих операціях;
  • перелік джерел інформації, які передбачається використати для визначення цін у контрольованих операціях;
  • строк, на який узгоджуються ціни у контрольованих операціях;
  • допустиме відхилення від встановленого рівня економічних умов здійснення контрольованих операцій;
  • порядок, строки подання та перелік документів, які підтверджують дотримання узгоджених цін у контрольованих операціях.

Інші умови узгодження цін у контрольованих операціях визначаються за згодою сторін.

За результатами узгодження цін у контрольованих операціях укладається договір. Відповідно до підпункту 39.6.2 ПК договір може мати односторонній, двосторонній чи багатосторонній характер.

Договір, укладений за результатами узгодження цін у контрольованих операціях між великими платниками та Міндоходів України, має односторонній характер.

Якщо предметом узгодження є порядок визначення ціни у контрольованій зовнішньоекономічній операції, великі платники чи Міндоходів України мають право залучати до процедури узгодження цін державний орган, уповноважений справляти податки і збори в державі, яка є стороною контрольованої зовнішньоекономічної операції (за умови наявності міжнародного договору (конвенції) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такою державою). Договір, укладений за результатами такого взаємного узгодження, має двосторонній характер.

У разі залучення до процедури узгодження цін двох і більше державних органів, уповноважених справляти податки і збори в державах, які є сторонами контрольованої зовнішньоекономічної операції (за умови наявності міжнародних договорів (конвенцій) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такими державами), договір, укладений за результатами такого узгодження, має багатосторонній характер.

Порядок і процедура узгодження цін у контрольованих операціях, за результатами якої укладаються договори, що мають двосторонній та багатосторонній характер, затверджено Постановою Кабміну від 17.10.2013 № 764.

Нагадуємо, що платники, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати Звіт про контрольовані операції до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (пп. 39.4.2 ПК).

За неподання платником податків звіту та/або обов'язкової документації про проведені ним протягом року контрольовані операції тягне за собою накладання штрафу в розмірі (п.120.3 ПК):

  • 5 відсотків загальної суми контрольованих операцій — у разі неподання звіту про контрольовані операції;
  • 100 розмірів мінімальної заробітної плати — у разі неподання документації, визначеної підпунктом 39.4.8 ПК.

Подання Звіту із запізненням прирівнюється до неподання Звіту і тягне за собою штрафні санкції, передбачені пунктом 120.3 ПК (наказ МДЗ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення» від 22.11.2013  № 699).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні