text
Головбух

Відображення в податковому обліку сум поворотної фінансової допомоги та умовних відсотків

  • 25 лютого 2014
  • 39

Міндоходів у листі роз’яснило порядок відображення сум поворотної фінансової допомоги та умовних відсотків, нарахованих на такі суми платниками податку на прибуток, для яких базовим податковим періодом є календарний рік

Міндоходів у листі роз’яснило порядок відображення сум поворотної фінансової допомоги та умовних відсотків, нарахованих на такі суми платниками податку на прибуток, для яких базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік.

Якщо поворотна фінансова допомога отримана від осіб, які не є платниками цього податку, то суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, включаються до складу інших доходів. У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, у якому відбулося таке повернення.

Суми умовних відсотків, нараховані на поворотну фінансову допомогу, яка отримана від платників податку на прибуток та залишається неповерненою на кінець звітного періоду, включаються до складу доходу платника у вигляді безповоротної фінансової допомоги.

Платники податку на прибуток, для яких базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік, відображають суми поворотної фінансової допомоги та умовні  відсотки, нараховані на такі суми, за підсумками звітного (податкового) року. Поквартально такі платники не відображають (не нараховують) у податковому обліку суми отриманої поворотної фінансової допомоги та умовні  відсотки, нараховані на таку допомогу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах