text
Головбух

Щодо застосування посвідчень застрахованої особи

  • 26 лютого 2014
  • 20

З 01.01.2014 набули чинності норми статті 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вiд 08.07.2010 № 2464-VI

Нагадуємо, що з 01.01.2014 набули чинності норми статті 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вiд 08.07.2010 № 2464-VI. Зазначеною нормою встановлено застосування посвідчень застрахованої особи. Наявність такого посвідчення з 2014 року обов’язкова.
Таким чином, з початку 2014 року роботодавець зобов'язаний:
1) перевіряти під час прийняття на роботу наявність у фізичної особи посвідчення застрахованої особи;
2) отримувати в територіальному органі ПФУ посвідчення застрахованої особи в порядку, встановленому Пенсійним фондом, та видавати їх застрахованим особам;
3) повідомляти у складі звітності про прийняття на роботу фізичної особи, відомості про яку відсутні в Держреєстрі, або яка не пред'явила на вимогу платника єдиного внеску посвідчення застрахованої особи, та подавати необхідні відомості й документи для взяття на облік зазначеної особи.
За відсутність посвідчень відповідальність несе роботодавець.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах