text
Головбух

Звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла

  • 26 лютого 2014
  • 32

Суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які є забудовниками та визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва доступного житла у відповідному регіоні та безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи, мають право застосовувати зазначену пільгу з ПДВ

У листі роз’яснено застосування податкової пільги, встановленої пунктом 197.15 Податкового кодексу України (ПК), щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла.

Суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які є забудовниками та визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у відповідному регіоні (вказані в паспорті такої програми) і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи (далі — виконавці), мають право застосовувати зазначену пільгу з ПДВ. Суб’єкти господарювання, які виконують роботи за договорами субпідряду з виконавцями, права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням ПДВ за повною ставкою за загальновстановленими правилами.

Земельні ділянки, на яких здійснюється таке будівництво, мають бути включені до відповідного переліку. Будівництво має відповідати вимогам щодо фінансування, технічних та інших умов, визначених Законом України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» від 25.12.2008 № 800-VI, та відповідними нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього Закону.

Міндоходів пропонує доручити Мінрегіонбуду розробити проект змін до Податкового кодексу, яким передбачити можливість затвердження Кабміном Порядку практичного застосування пункту 197.15 ПК відповідним рішенням.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах