Робоча ситуація дня: Мінімальний розмір статутного капіталу ТОВ

26 лютого 2014 34
Чи мають право відмовити у реєстрації товариству з обмеженою відповідальністю, посилаючись на недостатній розмір його статутного капіталу?

Чи мають право відмовити у реєстрації товариству з обмеженою відповідальністю, посилаючись на недостатній розмір його статутного капіталу?

Ні, не мають права.

Статтею 14 Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI визначено, що мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства становить 1250 мінімальних заробітних плат виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства.

Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Для товариства з обмеженою відповідальністю чинним законодавством мінімальний розмір статутного капіталу не визначено.

У статті 50 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII (далі — Закон про господарські товариства) визначено, що товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний капітал, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.

Учасники товариства несуть відповідальність у межах їх вкладів. Якщо ж учасники не повністю внесли вклади, то несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників.

У статті 52 Закону про господарські товариства визначено, що статутний капітал ТОВ підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства.

Тобто мінімальний розмір статутного капіталу для ТОВ та товариства з додатковою відповідальністю не встановлено. Таку позицію підтримує і Мін’юст у листі від 27.09.2013 № 903-0-3-13/8.1.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки» Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні