text
Головбух

Позиція ВСУ щодо прав подружжя на майно приватного підприємства

  • 27 лютого 2014
  • 12

У разі передання подружжям свого спільного сумісного майна до статутного капіталу приватного підприємства, учасником якого є один із подружжя, майно переходить у приватну власність цього підприємства

Розглядаючи справу за позовом про визнання правочину недійсним та скасування державної реєстрації змін до статуту підприємства, Верховний Суд України дійшов такого висновку: у разі передання подружжям свого спільного сумісного майна до статутного капіталу приватного підприємства, учасником якого є один із подружжя, майно переходить у приватну власність цього підприємства.

В іншого з подружжя за таких обставин право власності на майно (тобто речове право) трансформується в право вимоги (зобов’язальне право), що передбачає на вибір:

  • право вимоги виплати половини вартості внесеного майна в разі поділу майна подружжя (а не право власності на саме майно);
  • право вимоги половини отриманого доходу від діяльності підприємства, або половини майна, що залишилось після ліквідації підприємства.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах