text
Головбух

Обов’язковість ведення первинного обліку відходів та пакувальних матеріалів (тари)

  • 27 лютого 2014
  • 81

Заповнювати зазначену форму повинні підприємства, установи, організації всіх форм власності, видів економічної діяльності та організаційно-правових форм господарювання та фізичні особи — підприємці, у процесі діяльності яких утворюються відходи, у тому числі відходи пакувальних матеріалів і тари

Мінприроди наголосило на необхідності ведення обліку всіх пакувальних матеріалів і тари за формою № 1-ВТ, затвердженою наказом Мінприроди від 07.07.2008 № 342 (далі — Наказ № 342).

Нагадаємо, що згідно з Наказом № 342 заповнювати зазначену форму повинні підприємства, установи, організації всіх форм власності, видів економічної діяльності та організаційно-правових форм господарювання та фізичні особи — підприємці, у процесі діяльності яких утворюються відходи, у тому числі відходи пакувальних матеріалів і тари.

При цьому моментом використання тари та пакувальних матеріалів суб’єктом підприємницької діяльності є момент пакування продукції у зазначену тару та пакувальні матеріали, а не момент використання (споживання) продукції кінцевим споживачем.

Також міністерство зауважило, що після кінцевого споживача тара стає відходами згідно з визначенням статті 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР.

Тому потрібно вести два види обліку (окремо — відходів, що утворюються в процесі виробництва, окремо — використаної тари та пакувальних матеріалів (як майбутніх відходів).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах