Робоча ситуація дня: Оподаткування доходів підприємця — платника єдиного податку від продажу рухомого майна

27 лютого 2014 16
Платник єдиного податку третьої групи продає іншому підприємцю сівалку, придбану для використання у своїй господарській діяльності. Як оподатковувати такий продаж?

Єдиноподатник третьої групи продає іншому підприємцю сівалку, придбану для використання у своїй господарській діяльності. Як оподатковувати такий продаж?

Відповідно до підпункту 1 пункту 292.1 Податкового кодексу України (ПК) до доходу фізичної особи — платника єдиного податку не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Подібні доходи оподатковуються у загальновстановленому порядку, передбаченому розділом IV Податкового кодексу.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5%. Вартість об’єкта рухомого майна зазначається у договорі купівлі-продажу. Дохід визначається не нижче оціночної вартості об’єкта, визначеної згідно із законом (п. 173.1 ПК).

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента (п. 173.3 ПК).

Отже, платник єдиного податку третьої групи не включає до оподаткованого доходу єдиним податком дохід від продажу сівалки. Однак він має сплатити ПДФО у розмірі 5% оціночної вартості об’єкта продажу. При цьому відповідальним за утримання та сплату ПДФО є податковий агент (у даному випадку — це підприємець–покупець).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки» Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль