Робоча ситуація дня: Як заповнити податкову накладну, якщо договір укладено в усній формі

28 лютого 2014 26
Підприємство здійснює постачання товарів, послуг за усною домовленістю. Яку дату (дату виписки рахунка-фактури чи дату отримання коштів) зазначати у рядку «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної, що виписується на суму попередньої оплати?

Підприємство здійснює постачання товарів, послуг за усною домовленістю. Яку дату (дату виписки рахунка-фактури чи дату отримання коштів) зазначати у рядку «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної, що виписується на суму попередньої оплати?

Частиною 1 статті 205 Цивільного кодексу України (ЦК) встановлено, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Форму правочину сторони мають право обирати самостійно.

Усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення.

Юридичній особі, що сплатила за товари та послуги на підставі усного правочину з другою стороною, видається документ, що підтверджує підставу сплати та суму одержаних грошових коштів (ст. 206 ЦК).

Згідно з пунктом 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МДЗ від 14.01.2014 № 10 (далі — Порядок № 10), у графі «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної зазначається вид цивільно-правового договору згідно з видом договірних зобов’язань, визначених ЦК. Дата укладання договору заповнюється в порядку, передбаченому абзацом другим пункту 3 Порядку № 10.

Отже, при постачанні товарів за усною домовленістю у податковій накладній, що виписується на суму попередньої оплати, у рядку «Вид цивільно-правового договору» у полі, призначеному для внесення дати договору, зазначається дата отримання коштів.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки» 


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль