text
Головбух

Розробка програмної продукції для нерезидента: як правильно відобразити в обліку з податку на додану вартість

  • 28 лютого 2014
  • 30

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Згідно із пунктом 186.3 статті 186 ПК місцем постачання послуг, зазначених у цьому пункті, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать, зокрема:

  • надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об’єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами;
  • послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем.

Відповідно до пункту 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПК тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:

  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

Оскільки звільнення від оподаткування може застосовуватися лише у випадку наявності у платника податку об’єкта оподаткування, то операції, які не відповідають вимогам пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу, не можуть розглядатися як операції, звільнені від оподаткування.

Отже, з огляду на зазначене, операція з надання послуг нерезиденту з розробки та/або постачання програмного забезпечення, має відображатися в обліку як операція з постачання послуг, місце постачання яких визначено за межами митної території України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах