text
Головбух

Тимчасове обмеження на доступ до коштів валютних вкладів

  • 28 лютого 2014
  • 10

Внесено зміни до постанови Правління НБУ «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій» від 06.02.2014 № 49, відповідно до яких тимчасово вводиться обмеження на доступ до коштів валютних вкладів.

Внесено зміни до постанови Правління НБУ «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій» від 06.02.2014 № 49, відповідно до яких тимчасово вводиться обмеження на доступ до коштів валютних вкладів. Зокрема, починаючи уже з 28.02.2014 і до 28.03.2014:

  • уповноважені банки достроково повертатимуть вклади, залучені в iноземній валюті за всіма типами договорів, у національній валюті за курсом купівлі іноземної валюти уповноваженого банку на день проведення операції;
  • видача (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати банків здійснюватиметься у межах до 15 тис. грн. на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. При цьому обмеження щодо переказу коштів в іноземній валюті, що належать клієнтам, відповідно до нормативно-правових актів НБУ не допускатиметься.

Прийняття такого рішення банкіри пояснюють масовим прагненням вкладників достроково розірвати депозитні договори.

Крім цього, НБУ планує активно боротися з банками — порушниками валютного законодавств та обмежувати їх роботу у разі виявлення в їх діяльності операцій, що призводять до дестабілізації міжбанківського валютного ринку України, у тому числі:

  • здійснення уповноваженим банком операцій з торгівлі іноземною валютою, які дають змогу маніпулювати обсягом торгівлі або курсом іноземної валюти та спричиняють суттєве його відхилення від рівня, що мав би сформуватися без такої діяльності;
  • неодноразового невиконання уповноваженим банком зобов’язань за угодами з купівлі-продажу іноземної валюти, укладеними протягом дня, якщо укладення зазначених угод спричинило суттєве відхилення курсу іноземної валюти від рівня, що мав би сформуватися без таких угод.

Постанова набрала чинності з 28.02.2014 та діятиме до прийняття Нацбанком окремого рішення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах