text
Головбух

Узагальнено судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав

  • 28 лютого 2014
  • 28

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ роз’яснив низку питань, які виникають під час розгляду справ про виникнення, припинення, захист права власності та інших речових прав.

Зокрема, суд звернув увагу на те, що коли рухоме майно передано як вклад до статутного (складеного) капіталу до моменту державної реєстрації юрособи, то право власності цієї юрособи на майно виникає не раніше дати такої реєстрації. Якщо рухоме майно передано як вклад до статутного (складеного) капіталу після державної реєстрації юрособи, то право власності цієї юрособи виникає з моменту передання їй майна, якщо інше не передбачено законом або учасниками юрособи. Підтвердженням цього може бути, наприклад, акт приймання-передання майна, вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно.

У разі передання нерухомого майна як вкладу до статутного (складеного) капіталу юридичної особи право власності на таке майно виникає з моменту державної реєстрації права за такою юридичною особою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах