Новий порядок діяльності, формування та підпорядкування уряду України

3 березня 2014 20
Верховна Рада України ухвалила закон про Кабінет міністрів України, який набрав чинності з 02.03.2014

Верховна Рада України ухвалила закон про Кабінет міністрів України, який набрав чинності з 02.03.2014. Водночас визнано таким, що втратив чинність, однойменний Закон України від 07.10.2010 № 2591-VI.

У новому законі передбачено, що посадовий склад (кількість та перелік посад) новосформованого уряду визначається Верховною Радою України за поданням прем’єр-міністра України одночасно з призначенням персонального складу КМУ у встановленому законом порядку. Таке подання прем’єр-міністра може вноситися єдиним списком. При цьому подання щодо окремих кандидатур на посади, зазначені в поданні щодо посадового складу, може вноситися окремо. Крім цього, за поданням прем’єр-міністра України парламент може призначати міністрами осіб, які не очолюють міністерств (не більше двох таких міністрів).

Міністр оборони України і міністр закордонних справ України призначаються на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України.

Сам прем’єр-міністр України призначається на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України.

Подання про призначення парламентом на посаду прем’єр-міністра Президент України вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів у строк не пізніше ніж на п’ятнадцятий день після надходження такої пропозиції. Голосування в парламенті щодо призначення прем’єр-міністра проводиться в поіменному режимі, а рішення про призначення оформлюється постановою ВРУ.

Посади членів КМУ належать до політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу.

У разі прийняття урядом рішення про утворення, реорганізацію або ліквідацію міністерства посадовий склад КМУ вважається зміненим з дня прийняття такого рішення.

Підставами для відставки КМУ є:

  • прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри уряду;
  • відставка прем’єр-міністра;
  • смерть прем’єр-міністра.

Крім того, Кабінет Міністрів України складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль