Робоча ситуація дня: Особливості визначення договірної ціни

5 березня 2014 18
У договорі між юридичними особами неможливо указати вартість товару в гривні. Якщо вказано «гривневий еквівалент євро», є вирішення проблеми? Чи існують інші шляхи вирішення питання? Чим вони регламентовані?

У договорі між юридичними особами неможливо указати вартість товару в гривні. Якщо вказано «гривневий еквівалент євро», є вирішення проблеми? Чи існують інші шляхи вирішення питання? Чим вони регламентовані?

Чинним законодавством дійсно передбачено, що основні розрахунки між контрагентами, зокрема зобов’язання, повинні здійснюватись в гривні, однак не заборонено вказувати гривневий еквівалент зобов’язання в іноземній валюті.

Так, у статті 524 Цивільного кодексу України (ЦК) визначено, що валюта зобов’язання має бути виражена в грошовій одиниці України — гривні або ж сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов’язання в іноземній валюті.

Статтею 533 ЦК також визначено, що грошове зобов’язання має бути виконане у гривнях, або ж, якщо у зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.

Водночас, законодавством прямо не зазначено як визначати гривневу ціну та яким чином вона буде змінюватись. Тобто не вказано алгоритм розрахунку ціни в гривневому еквіваленті іноземної валюти.

Так, сторони самостійно визначають алгоритм розрахунку договірної ціни, якщо сторони в договорі не прописали курс перерахунку іноземної валюти в гривневий еквівалент. Сторони також мають право обрати, наприклад, міжбанківський курс іноземної валюти, а не офіційний курс НБУ, добавити коефіцієнт розрахунку.

Водночас, алгоритм розрахунку потрібно прописати так, щоб у сторін не виникало суперечностей в подальшому, зважаючи не те, що судова практика щодо розв’язання спірних питань підтверджує право сторін застосовувати саме курс НБУ.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки» 



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль