Робоча ситуація дня: Податок на прибуток при продажу безоплатно отриманого основного засобу

6 березня 2014 20
Комунальне підприємство по управлінню будинками згідно з рішенням облдержадміністрації продає будівлю, отриману (до прийняття Податкового кодексу) безоплатно від цієї облдержадміністрації. Кошти, отримані внаслідок продажу, після сплати ПДВ підприємство має спрямувати до бюджету розвитку обласного бюджету

Комунальне підприємство по управлінню будинками згідно з рішенням облдержадміністрації продає будівлю, отриману (до прийняття Податкового кодексу) безоплатно від цієї облдержадміністрації. Кошти, отримані внаслідок продажу, після сплати ПДВ підприємство має спрямувати до бюджету розвитку обласного бюджету.

Чи відноситься до складу податкових доходів підприємства вартість продажу будівлі, а до податкових витрат — залишкова вартість будівлі та перерахована до обласного бюджету сума коштів, отримана від продажу?

Вартість основних засобів, безоплатно отриманих за рішенням центральних органів виконавчої влади або рішень місцевих органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування з метою здійснення їх експлуатації, не враховується при визначення об’єкта оподаткування з податку на прибуток (пп. 136.1.16 Податкового кодексу України; ПК). При цьому ситуація, що розглядається, підпадає під дію цієї норми за умови дотримання вимог Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою КМУ від 21.09.1998 № 1482.

Згідно з пунктом 137.17 ПК доходи платника податку у вигляді вартості основних засобів, отриманих з метою здійснення їх експлуатації, які не враховані у складі доходу під час їх зарахування на баланс, з метою оподаткування визнаються доходами в сумі, що дорівнює сумі нарахованої щомісячної амортизації відповідних активів. При цьому вимоги даного пункту застосовуються у разі безоплатно отриманих основних засобів за рахунок коштів бюджету або кредитів, залучених Кабміном чи під гарантії Кабміну.

Тобто до податкових доходів підприємства включаються суми нарахованої щомісячної амортизації. За умови використання будівлі в господарській діяльності підприємство має право нараховану амортизацію відносити до податкових витрат. Аналогічну думку викладено й у листі МДЗ від 20.05.2013 № 2886/6/99-99-19-03-02-15.

Оскільки будівля була отримана на баланс до прийняття Податкового кодексу, зазначений вище порядок обліку податкових доходів і витрат слід застосовувати, починаючи з 01.04.2011 року. При нарахуванні амортизації враховується вартість будівлі за даними інвентаризації у бухгалтерському обліку станом на 01.04.2011.

Сума перевищення доходів від продажу будівлі над її вартістю, що була включена до складу податкових доходів у вигляді сум нарахованої амортизації, включається до податкових доходів платника податку. А сума перевищення вартості, що була включена до складу податкових доходів, над доходами від такого продажу, включається до податкових витрат платника податку.

Сума залишкової вартості будівлі та сума коштів, отримана від продажу будівлі та перерахована до обласного бюджету, не відображаються у складі податкових витрат підприємства. Адже підприємство отримало будівлю безоплатно, а тому під час взяття цієї будівлі на баланс в нього не було податкових витрат.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки» 



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль