Робота надурочно та в нічний час має бути належним чином (документально) підтверджена

12 березня 2014 32
Та обставина, що працівники фактично знаходились на роботі після закінчення робочого часу, не змінює правового режиму форми робочого часу, оскільки у роботодавця немає обов’язку виганяти своїх працівників з робочого місця

Та обставина, що працівники фактично знаходились на роботі після закінчення робочого часу, не змінює правового режиму форми робочого часу, оскільки у роботодавця немає обов’язку виганяти своїх працівників з робочого місця.

На цьому наголосив апеляційний суд, відмовляючи, на відміну від суду першої інстанції, у задоволенні позовних вимог про стягнення недонарахованої заробітної плати за роботу в надурочний та в нічний час. Своє рішення суд обгрунтовував чинними законодавчими нормами та наявними доказами у справі.

Так, відповідно до статті 62 Кодексу законів про працю України (КЗпП) надурочними роботами вважаються роботи понад встановлену законодавством тривалість робочого дня. При цьому надурочними визнаються тільки ті роботи, які виконувались за розпорядженням чи з відома власника або уповноваженого ним органу.

Згідно ж зі статтею 54 КЗпП нічним робочим часом вважається час з 10 год. вечора до 6 год. ранку. При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Але коли працівника спеціально прийнято для виконання роботи в нічний час, тривалість нічної роботи не скорочується.

У ході розгляду справи було встановлено, що наказу роботодавця про встановлення цілодобового режиму роботи не видавалось. У посадових інструкціях працівників-позивачів особливостей тривалості робочого часу також не визначено.

Належним доказом на підтвердження форми режиму роботи є табель обліку використаного робочого часу. Однак з копії табеля обліку використаного робочого часу за спірний період вбачається, що позивачі у нічний та надурочний час не працювали.

Графіки ж роботи працівників, надані ними на підтвердження тривалості та черговості їх змін, суд визнав недопустимими  доказами. Адже ці графіки не відповідають формі документа, не містять підпису відповідальної (посадової) особи, печатки юридичної особи та дати їх складання.

Тобто фактично необхідності у надурочній роботі, яка проводилась би за розпорядженням чи з відома керівника роботодавця, на думку суду, у працівників не було.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль