Фіскалізація підсумкових даних має бути проведена в межах робочої зміни РРО, а не календарного дня

12 березня 2014 38
Чинне законодавство не містить поняття «день одержання» готівкових коштів, а тому висновок податківців, що днем одержання готівкових коштів є календарний день, що вимагає від суб’єкта господарювання здійснити оприбуткування коштів до 00 год. 00 хв., є протиправним

Чинне законодавство не містить поняття «день одержання» готівкових коштів, а тому висновок податківців, що днем одержання готівкових коштів є календарний день, що вимагає від суб’єкта господарювання здійснити оприбуткування коштів до 00 год. 00 хв., є протиправним.

На це звернув увагу апеляційний суд, визнавши безпідставними твердження податкового органу стосовно незабезпечення підприємцем щоденного друкування на РРО фіскальних звітних чеків.

На думку суду, під поняттям дня, в т. ч. операційного дня банку, у цьому випадку слід вважати робочу зміну РРО.

І таке рішення перш за все відповідає Вимогам щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженим постановою КМУ від 18.02.2002 № 199 (далі — Вимоги).

Зокрема, згідно з Вимогами зміна — це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z-звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z-звіту.

При цьому відлік тривалості зміни РРО починається з моменту реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звіту, а не з початку робочого дня.

Тобто час початку і кінця зміни РРО може не збігатися із календарною датою їх початку та закінчення.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль