Робоча ситуація дня: Дата проведення в обліку митної декларації

13 березня 2014 18
Компанія, що перебуває на загальній системі оподаткування, здійснює експорт кукурудзи. За якою датою в обліку проводити МД: за датою перетину кордону, яка проставляється на зворотній стороні МД, чи за датою оформлення МД, оскільки при щоденній зміні курсу долара гривнева сума буде істотно відрізнятися?

Компанія, що перебуває на загальній системі оподаткування, здійснює експорт кукурудзи. За якою датою в обліку проводити МД: за датою перетину кордону, яка проставляється на зворотній стороні МД, чи за датою оформлення МД, оскільки при щоденній зміні курсу долара гривнева сума буде істотно відрізнятися?

Митну декларацію (МД) в обліку слід проводити за датою завершення її оформлення.

Пунктом 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450, передбачено, що митна декларація на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Оформлена електронна митна декларація за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється на візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює надалі внесення змін до неї, засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.

Згідно з пунктом 187.1 Податкового кодексу України при експорті товарів датою виникнення податкових зобов’язань є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої згідно з вимогами митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, операція з експорту товару вважається завершеною на дату завершення оформлення митної декларації, тобто на дату внесення до митної декларації посадовою особою митного органу відповідного відбитка (відмітки). Тобто митну декларацію в обліку слід проводити датою завершення її оформлення.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки» 


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль