Робоча ситуація дня: Оплата працівнику часу перебування на зборах військовозобов’язаних

14 березня 2014 117
Працівника підприємства викликали на збори військовозобов’язаних. Як нарахувати та відобразити в бухгалтерському обліку добові та середній заробіток за період зборів?

Працівника підприємства викликали на збори військовозобов’язаних. Як нарахувати та відобразити в бухгалтерському обліку добові та середній заробіток за період зборів?

На сьогодні дане питання є доволі актуальним. Тож розглянемо нарахування зарплати та добових по черзі.

Нарахування середнього заробітку

Відповідно до частини 11 статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1993 № 2232-ХІІ за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігається займана посада та середня зарплата.

Розрахунок середньої зарплати проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, виходячи із заробітку за два останніх місяці.

Пунктом 11 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 № 80 (далі — Інструкція № 80), передбачено, що виплата середнього заробітку військовозобов’язаним, призваним на збори, провадиться підприємствами, де працюють призвані на збори. У подальшому такі витрати компенсують військові комісаріати.

Для отримання компенсації підприємство має подати до військкомату, у якому перебувають на обліку військовозобов’язані, рахунок. До нього потрібно додати відомості на виплату середньої зарплати, нарахованої військовозобов’язаним.

Особам, призваним на збори, виплачується заробітна плата за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середня заробітна плата за перші півмісяця зборів.

За решту часу перебування на зборах виплата заробітної плати провадиться у звичайні строки, установлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний.

У бухгалтерському обліку нарахування зарплати відображають за дебетом субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» кредитом субрахунку 661 «Розрахунки за виплатами працівникам».

А суми сплаченого утриманого ЄСВ та ПДФО підприємство поверне. Такий висновок можна зробити із форми довідки, яку подає підприємство для відшкодування витрат до військкомату. Адже там зазначають суму нарахованої зарплати.

У бухобліку утримання відображають за загальними правилами: Д-т 661 — К-т 651, 641.

Після погашення заборгованості військкоматом слід зробити запис Д-т 301, 311 — К-т 372.

Нарахування добових

Виплату добових на період зборів передбачено пунктом 1 Інструкції № 80. Однак фінансовий тягар зі здійснення таких витрат лягає на плечі військових частин за місцем проведення зборів (п. 4 Інструкції № 80).

Тож підприємство нарахування та виплату добових у себе в обліку не відображає.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки» 


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль