Пропонується запровадити оподаткування вкладів найбагатшої частини населення податком на доходи фізичних осіб

21 березня 2014 20
Уряд не запроваджує оподаткування депозитів, а тільки доходів від них

Сьогодні у засобах масової інформації активно обговорюється питання введення Урядом оподаткування депозитів населення. Однак, потрібно наголосити на тому, що Уряд не запроваджує оподаткування депозитів, а тільки доходів від них.

Причому в контексті реалізації принципу соціальної справедливості, відповідно до підпункту 4.1.6 Податкового кодексу України, який полягає в установленні податків та зборів відповідно до платоспроможності платників податків.

Так, пропонується запровадити оподаткування податком на доходи фізичних осіб лише для 1,5% власників найбільших вкладів, розмір яких перевищує 100 тис. грн., на які припадає 70% усіх банківських заощаджень, тобто для найбагатшої частини населення.

Оподаткування вкладів до 100 тис. грн., які є наймасовішою категорією (98,5%), не передбачається. Так, якщо загальна сума вкладів не перевищує 100 тис. грн. в одній фінансовій установі на кінець звітного податкового місяця, то оподаткування процентів, нарахованих вкладнику в цій установі, не передбачається.

На користь запровадження оподаткування процентних доходів, отриманих резидентами, свідчить міжнародний досвід. Наприклад, у Литві та Японії — за ставкою 15%, у Польщі — за ставкою 19%, у Німеччині — за ставкою 25%,  у Швейцарії — за ставкою 35%, у Нідерландах — від 37% до 52%.

Тож несправедливо продовжувати практику, коли заробітні плати в галузі освіти, охорони здоров’я, культури та сільського господарства оподатковуються на загальних підставах, а доходи, які отримують найбагатші вкладники, звільнені від оподаткування.

Так, зокрема, із середньої заробітної плати у галузі освіти, що за січень 2014 року за даними Держстату України складає 2 476 гривень, стягується податок у розмірі 358 гривень, у галузі охорони здоров’я — 327 грн. з 2 270 грн., у сфері культури — 469 грн. з 320 грн., у сільському господарстві — 305 грн. з 2 100 грн. У цей же час власники великих вкладів нічого не сплачують до бюджету.

Тому Уряд буде наполягати на тому, щоб процентні доходи на такі вклади оподатковувались.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль