Передача основних засобів філією головному підприємству

21 березня 2014 37
У зв’язку з ліквідацією однієї з філій здійснюється передача основних засобів головному підприємству та іншим філіям цього підприємства. Як відобразити таку операцію в податковому обліку?

При ліквідації відокремленого підрозділу юридичної особи відбувається лише зміна організаційної структури такої особи в рамках одного суб’єкта господарювання без зміни права власності на всі активи, що були закріплені за таким структурним підрозділом. Тому при отриманні основних засобів (далі — ОЗ) від структурного підрозділу, який ліквідується, їх вартість не враховується у складі доходів головного підприємства. При подальшому продажу таких ОЗ їх вартість враховується в податковому обліку головного підприємства у складі доходів та витрат за правилами, встановленими розділом ІІІ Податкового кодексу України (ПК).

ОЗ та нематеріальні активи, призначені платником податку для використання в господарській діяльності платника, підлягають амортизації відповідно до пункту 144.1 ПК .

Таким чином, у податковому обліку вартість отриманих головним підприємством від ліквідованої філії ОЗ враховуватиметься у відповідній групі та амортизуватиметься за правилами, визначеними статтями 144—146 ПК за умови використання таких активів у господарській діяльності. При цьому балансова вартість ОЗ із метою нарахування податкової амортизації головним підприємством визначатиметься у розмірі їхньої залишкової вартості на момент отримання їх від філії.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль