Робоча ситуація дня: Чи можна нараховувати премію працюючим працівникам, коли інші простоюють

25 березня 2014 30
У санаторії оголошено простій. Проте працівники АУП працюють у режимі неповного робочого часу. Чи має право підприємство за небюджетні кошти сплати премію працюючим працівникам?

У санаторії оголошено простій. Проте працівники АУП працюють у режимі неповного робочого часу. Чи має право підприємство за небюджетні кошти сплати премію працюючим працівникам?

Можливість виплати премії залежатиме від того, чи встановлено обмеження щодо її видачі у період простою.

Адже порядок та розміри премій підприємства встановлюють у колективному договорі. Це передбачає стаття 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Тобто всі умови виплати премій мають бути викладені у Положенні про преміювання.

У ньому має бути передбачено саме преміювання та умови, за яких премію нараховують. Наприклад, не можна нараховувати працівникам місячну премію за результатами роботи підприємства, більшість працівників якого простоюють. А от премію за підсумками роботи безпосередньо працівника нарахувати можна. Адже працівник, працюючи неповний робочий день, може виконувати надважливі завдання.

Разом з тим, у Положенні про преміювання мають бути окреслені всі випадки, коли премію працівникам не нараховують. Якщо працівник не допустив жодного порушення або упущення, а Положенням про преміювання не визначено, що премія за часів простою підприємства не виплачується, то премію потрібно виплачувати. Таку ж думку висловило й Мінпраці та соцполітики в листі від 01.10.2007 № 700/13/84-07, у якому розглянуло питання преміювання працівника за відсутності у Положенні про преміювання підстав щодо позбавлення працівника премії.

Обмежень щодо виплати премії працівникам за рахунок небюджетних коштів чинне законодавство не містить.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль