• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Податкові новини
  • » «Гаряча лінія» з теми: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2013 році. Подача звітності в електронному вигляді. Особливості адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

«Гаряча лінія» з теми: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2013 році. Подача звітності в електронному вигляді. Особливості адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

27 березня 2014 22
Наводимо запитання, які надійшли від платників податків під час проведення сеансу телефонного зв’язку, та відповіді на них заступника начальника ДПІ в Оболонському районі столиці Петра Скрицького

Оперативна допомога платникам податків у питаннях ведення їх господарської діяльності є важливим напрямом роботи фахівців ДПІ в Оболонському районі столиці.

Нещодавно  заступником начальника ДПІ Петром Скрицьким було проведено чергову «Гарячу лінію» з наступної теми: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2013 році. Подача звітності в електронному вигляді. Особливості адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Наводимо питання, які надійшли від платників податків під час проведення сеансу телефонного зв’язку:

Який порядок сплати податку на доходи фізичних осіб при продажу рухомого майна фізичною особою?

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

При отримані фізичною особою протягом звітного (податкового) року доходу від продажу двох та більше об’єктів рухомого майна, визначеного пунком 173.1 Податкового кодексу України (у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда) або об’єктів рухомого майна, які не входять до цього переліку, податок на доходи фізичних осіб сплачує фізична особа — продавець самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу за місцем нотаріального посвідчення такого договору за ставками: для резидентів — 5%, нерезидентів — 15(17)%.

Які документи свідчать про взяття на облік платника єдиного внеску в органі доходів і зборів?

Платникам, на яких не поширюється дія Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» органом доходів і зборів наступного робочого дня із дня взяття на облік безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ, а взяття на облік як платників єдиного внеску юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та фізичних осіб — підприємців, на яких поширюється дія Закону № 755, підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам (відокремленим підрозділам) та фізичним особам — підприємцям у порядку, встановленому Законом № 755.

Чи є базою для нарахування єдиного внеску дохід, отриманий фізичною особою за межами території України?

Дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому, громадяни України, які працюють за її межами, мають право на добровільну сплату єдиного внеску в разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Чи необхідно подавати до органів доходів і зборів звітність на паперових носіях, якщо така звітність уже подана в електронному вигляді на флешці?

Якщо платник податків подає до органів доходів і зборів податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються.

Якщо платник податків подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то, за бажанням, може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).

Чи можна протягом дня надсилати звітність в електронному вигляді повторно в разі неотримання 1 квитанції, та яка при цьому звітність буде вважатись оригіналом?

Обмежень щодо надсилання платником протягом одного дня декількох звітних документів в електронному вигляді за податковими деклараціями та розрахунками немає. Крім того, платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки в разі виправлення помилок до закінчення граничного строку подання декларації, вказавши при цьому тип документа «звітний новий».

Якщо платник надіслав до органу доходів і зборів кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, отриманий органом доходів і зборів останнім за умови, що його було прийнято до бази даних органу доходів і зборів та платнику надійшла про це друга квитанція.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль