Уряд вважає за необхідне фактично ввести податок на багатих

28 березня 2014 22
Кабінет Міністрів прийняв рішення в поточному році не вводити оподаткування доходів із банківських вкладів, проте виступає за введення прогресивної шкали на доходи з громадян

Кабінет Міністрів прийняв рішення в поточному році не вводити оподаткування доходів із банківських вкладів, проте виступає за введення прогресивної шкали на доходи з громадян.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, представляючи в четвер, 27 березня, в Парламенті проекти законів про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (№ 4576) та про внесення змін до Державного бюджету на 2014 рік (№ 4575).

Він наголосив, що Уряд вважає за необхідне ввести «фактично податок на багатих». Одним із варіантів оподаткування, який розглядав Уряд, було оподаткування доходів з депозитів: «Не самих депозитів, а виключно доходів з депозитів», — уточнив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що в усіх країнах — членах ЄС пасивні доходи оподатковуються. Натомість в Україні «банк виплачує пасивний дохід 25% річних, і з цього доходу ніхто не сплачує жодних податків».

«Більше того, якщо проценти за депозитом — 25%, то реальна ставка в економіці буде 40%, адже банк має на чомусь заробити. Це неприпустимо», — додав Глава Уряду.

Кабінет Міністрів пропонує ввести прогресивну шкалу на доходи з громадян: «Той, хто буде заробляти більше, ніж 300 тис. грн., платитиме податок в розмірі 20%, а той, хто зароблятиме більше, ніж 500 тис. грн. — 25%».

Таким чином, під оподаткування підпадають близько 300 тисяч громадян, які володіють фінансовим ресурсом, що становить 60% загальних активів України, підкреслив Арсеній Яценюк.

«1,7% багатих українців повинні заплатити податки для того, щоб 98% українців відчули, що в країні прийшов час соціальної справедливості», — заявив він.

Арсеній Яценюк також повідомив, що Уряд пропонує підвищити ставки акцизів на алкогольні та тютюнові вироби. «Вважаю, що це не вплине на створення робочих місць, а обсяг пивного алкоголізму, який є в країні, зашкалює, обсяг викурених цигарок і фактично знищеного здоров’я українців — неймовірний».

За його словами, після підняття акцизів пляшка пива, яка сьогодні коштує 8 грн., коштуватиме 8,50 грн., а ціна пачки цирагок збільшиться з 15 до 16 грн., середня вартість пляшки горілки зросте з 32 до 35 грн.

Глава Уряду також наголосив, що Кабінет Міністрів прийняв рішення в поточному році не переводити весь агропромисловий комплекс на загальну систему оподаткування ПДВ.

Водночас, Уряд за пропозицією Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати і низки асоціацій підприємців планує введення податку на додану вартість на операції з експорту зерна.

Він нагадав, що на цьому ринку був «голий заробіток»: «У селян купували зерно, пропускали його через власну компанію-прокладку, де накручували 20%, які не надходили до бюджету, а потім через великого трейдера йшли на митницю, декларували і експортували це зерно і додатково з бюджету отримували 20%».

Ці кошти, як наголосив Арсеній Яценюк, йшли не селянину, а в кишеню фірмі-експортеру: «Тому ми пропонуємо введення податку на додану вартість на операції з експорту зерна. Немає чого дурити селян».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль