Робоча ситуація дня: Розраховуємо ліміт на поліпшення основних засобів

31 березня 2014 18
Як правильно розрахувати десятивідсотковий ліміт на поліпшення основних засобів?

Як правильно розрахувати десятивідсотковий ліміт на поліпшення основних засобів?

Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єктів.

Суми поліпшення відносяться на вартість об’єкта основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення (п. 146.11 Податкового кодексу України; ПК).

Крім того, підлягають амортизації, зокрема, витрати на проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів, що перевищують 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного року (п. 144.1 ПК).

При цьому облік витрат здійснюється у разі їх фактичного понесення платником за умови їх підтвердження відповідними первинними документами (пп. 138.2, 138.4, 138.5 ПК).

Отже, платник податків на суму, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, які амортизуються в податковому обліку, збільшує первісну вартість об’єкта основного засобу, щодо якого здійснився ремонт чи поліпшення.

Розрахунок десятивідсоткового ліміту на поліпшення основних засобів у зв’язку з проведенням ремонту об’єкта основних засобів, термін використання якого закінчився, і залишкова вартість якого досягла ліквідаційної вартості, пропонуємо розглянути на прикладі:

Розрахунок десятивідсоткового ліміту на поліпшення основних засобів

Підприємство має на балансі адмінбудівлю, залишкова вартість якої досягла ліквідаційної вартості.

Вартість капітального ремонту будівлі склала 500 тис. грн.

Балансова вартість основних засобів на початок 2014 року — 255 тис. грн., з них:

  • вартість невиробничих ОЗ — 55 тис.грн.;
  • вартість окремої земельної ділянки — 65 тис. грн.

1) Розраховуємо ліміт, який включається до податкових витрат:

(255 000 грн. – 55 000 грн. – 65 000 грн.) × 10% = 13 500 грн.

2) розраховуємо суму перевищення ліміту, яка включається до первісної вартості будівлі:

500 000 грн. – 13 500 грн. = 486 500 грн.

Отже, підприємство включає до складу податкових витрат 13 500 грн.

Сума перевищення ліміту 486 500 грн. включається до первісної вартості будівлі та підлягає амортизації з наступного місяця після введення відремонтованої будівлі в експлуатацію (п. 146.2 ПК; п. 29 П(С)БО 7 «Основні засоби»).

У бухгалтерському обліку підприємство збільшує первісну вартість основних засобів на загальну суму витрат, пов’язаних з поліпшенням об’єкта, і нараховує амортизацію згідно з вибраним методом (п. 14 П(С)БО 7).

У податковому обліку потрібно частину вартості ремонту/поліпшень основного засобу в сумі 486 500 грн. (тобто в сумі, що перевищує віднесену до податкових витрат), обліковувати як окремий об’єкт основних засобів з подальшою амортизацією згідно з нормами статей 145, 146 ПК (ЗІР, підкатегорія 109.02 01).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль