Чи обов’язково анулюється реєстрація платника ПДВ, якщо обсяг оподатковуваних операцій за попередні 12 місяців менше 300 тис. грн.

1 квітня 2014 18
Платник податку на додану вартість може самостійно подати заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ, якщо загальна вартість оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців була меншою 300 тис. грн.

Платник податку на додану вартість може самостійно подати заяву до податкового органу про анулювання реєстрації платника ПДВ, якщо загальна вартість оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців була меншою 300 тис. грн. та за умови сплати податкових зобов’язань з цього податку (абзац «а» пункту 184.1 Податкового кодексу України; ПК).

Тобто в зазначеному випадку платник ПДВ має право, а не обов’язок щодо скасування реєстрації платника ПДВ.

У випадку якщо платник ПДВ отримав пропозицію від податкового органу щодо анулювання реєстрації платника ПДВ з вищенаведеної причини, він може письмово повідомити податковий орган про своє небажання анулювати таку реєстрацію.

Якщо ж платник вирішив анулювати реєстрацію платника ПДВ, то він зобов’язаний:

  • подати відповідну заяву до податкового органу;
  • повернути свідоцтво платника ПДВ (якщо отримував таке свідоцтво);
  • визнати умовне постачання залишку товарів та необоротних активів, за якими був відображений податковий кредит, та нарахувати податкові зобов’язання, які відобразити в декларації за останній звітний період.

Реєстрація платника ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку.

Міндоходів щоденно оновлює на своєму веб-порталі інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду в розділі «Анульована реєстрація платників ПДВ».

Перевірити інформацію щодо реєстрації платника ПДВ чи анулювання такої реєстрації можна скориставшись базою, розміщеною на веб-порталі Міндоходів: «Реєстр платників ПДВ».

Також можна скористатись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» для перевірки надійності Ваших ділових партнерів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль