При повторному визначенні податкових зобов’язань за вчинення різних порушень підвищена відповідальність не застосовується

1 квітня 2014 38
Апеляційний суд не погодився з повторним визначенням контролюючим органом податкових зобов’язань та застосуванням до підприємства штрафної (фінансової) санкції у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання відповідно до пункту 123.1 Податкового кодексу України

Апеляційний суд не погодився з повторним визначенням контролюючим органом податкових зобов’язань та застосуванням до підприємства штрафної (фінансової) санкції у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання відповідно до пункту 123.1 Податкового кодексу України (ПК).

Так, згідно з пунктом 123.1 ПК у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 ПК, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Суд зазначив, що пункт 123.1 ПК визначає як базу для визначення штрафу лише суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При цьому повторність визначення контролюючим органом протягом 1095 днів суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування слід застосовувати в розрізі кожного окремого з податкових порушень, передбачених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПК.

Тобто повторним у розумінні статті 123 ПК є визначення контролюючим органом податкових зобов’язань унаслідок вчинення одного й того самого порушення:

  • або неподання податкової декларації;
  • або заниження податкових зобов’язань з окремого виду податку;
  • або завищення суми бюджетного відшкодування з ПДВ тощо.

У разі ж повторного визначення податкових зобов’язань за вчинення різних податкових порушень (наприклад, спочатку внаслідок виявлення заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість, а згодом протягом 1095 днів через виявлення завищення суми бюджетного відшкодування) підвищений розмір відповідальності застосовуватися не повинен.

Зазначена правова позиція узгоджується з правовою позицією, відображеною в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України  від 24.11.2011 № 2198/11/13-11.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль