Створення Служби фінансових розслідувань допоможе вивести з «тіні» мільярди гривень

2 квітня 2014 16
Щорічно від несплати податків та митних зборів держава втрачає близько 140 млрд. грн., до того ж, на державних закупівлях розкрадається понад 100 млрд. гривень

Для ефективної боротьби з економічними правопорушеннями буде створено Службу фінансових розслідувань, яка дасть змогу вивести із тіньового сектору мільярди гривень. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України 1 квітня 2014 року. Сприятиме цьому й запровадження відповідного механізму декларування видатків.

За його словами, щорічно від несплати податків та митних зборів держава втрачає близько 140 млрд. грн. До того ж, на державних закупівлях розкрадається понад 100 млрд. гривень.

«Ефективний контроль над дохідною частиною бюджету дозволить збільшити надходження на 3040%. Крім того, встановлення жорсткого контролю над видатками дасть можливість запобігти розкраданню бюджетних коштів, яке наразі сягає 100 млрд. на рік. А це  соціальні виплати, зарплати бюджетникам, стипендії тощо»,  зазначив Володимир Хоменко.

Для боротьби з ухиленням від оподаткуванням Міністерством доходів і зборів України вже визначено нові підходи. Ліквідація економічної злочинності здійснюватиметься за рахунок не лише виявлення та розслідування таких правопорушень, а й запровадження європейських механізмів знешкодження тіньового збагачення.

Також буде посилено контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів через запровадження механізму електронного лазерного маркування підакцизних товарів. Таке маркування надасть можливість контролювати товарообіг підакцизних товарів на всій території України, мінімізувати виготовлення контрафакту та сприятиме заощадженню мільярдів гривень на рік.

«В Україні обсяг видатків, передбачений для виготовлення марок акцизного збору, становить близько 1 млрд. грн. на рік. При застосуванні електронної марки витрати скоротяться наполовину», — підкреслив Володимир Хоменко.

Особливу увагу співробітники оперативних підрозділів приділятимуть і фактам незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість. Уже протягом останніх 20 днів березня співробітниками оперативних підрозділів Міністерства доходів і зборів України виявлено та проводиться відпрацювання 160 комерційних структур, якими сформовано податковий кредит підприємствам реального сектору економіки на загальну суму понад 13,5 млрд. грн. Здійснюється досудове розслідування щодо 45 суб’єктів господарювання, за якими обліковується 4,6 млрд. грн. невідшкодованих сум податку на додану вартість.

Змінилася й оцінка оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства. Всю роботу спрямовано, у першу чергу, на відшкодування завданих збитків державі. Крім того, керівництво Міндоходів звернулося до Генеральної Прокуратури України з проханням закрити кримінальні провадження, які незаконно вносилися до єдиного реєстру для здійснення тиску на певні комерційні структури.

«Уже сьогодні прокуратурою закрито 393 такі кримінальні провадження, у яких відсутній склад злочину. Проводяться службові перевірки за фактами незаконного внесення інформації до єдиного реєстру. Винні будуть притягнуті до дисциплінарної та кримінальної відповідальності», — пообіцяв Володимир Хоменко.

Загалом, на його думку, на зміну сьогоднішній системі правоохоронних органів з боротьби з економічною злочинністю, що себе скомпрометувала, має прийти новий єдиний орган зі спеціальним статусом. Він має бути підконтрольний Кабінету Міністрів України.

За ініціативою Уряду розпочаті консультації з європейськими організаціями, такими як ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), ОЛАФ (Європейське бюро з питань боротьби з шахрайством), Європол, а також службами фінансових розслідувань Європейського Союзу щодо концепції створення такого органу.

«У службу повинні набиратись фахівці своєї справи на конкурсній основі, незаангажовані партійною приналежністю, а також після проходження психофізіологічного тестування. І ця процедура буде однаковою для всіх», — наголосив Володимир Хоменко.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль